Větrovy „A“ – Sokol SÚ „B“ 3:1

L. Boháč, Jelínek, Zatloukal

Sestava: Kümmel – Lachout, R. Sluka, M. Trnka, M. Boháč – T. Trnka, Jelínek, M. Dvořák, L. Boháč – Smrž, F. Hubáček, střídali Hlaváč, Zatloukal, Voborský, Šebek

Po nepovedeném startu do jara na větrovské hřiště zavítalo Béčko sousedního Sokola, o motivaci tak bylo rozhodně postaráno. Větrovští vstoupili do zápasu výborně, nejprve se po pěkném sólu prosadil Jelínek a v 25. minutě zvýšil na 2:0 krásnou střelou levačkou Lukáš Boháč. Hosté si vypracovali pouze několik náznaků šancí, více jim do poločasu domácí nepovolili. Po zkušenosti z Košic z minulého týdne, kdy i vedení 2:0 bylo málo, všem zatrnulo když se Sokol za začátku druhého poločasu prosadil po průniku po pravé straně a krásném zakončení střelou na zadní tyč. Historie se naštěstí neopakovala, celé mužstvo fungovalo velmi dobře – obrana v kombinovaném složení hrála velmi jistě, záloha předvedla zatím nejlepší jarní výkon a útok skvěle dokázal podržet míč, což bylo hlavním nedostatkem předchozích zápasů. Soupeř se tak dostal pouze do několika menších šancí, které s přehledem dokázal zlikvidovat brankář Kümmel, a když se 10 minut před koncem prosadil střídající zabiják Zatloukal, bylo o osudu utkání rozhodnuto.

Áčko teď čeká zápasová pauza, víkendový zápas se Soběslaví „B“ se hrát nebude z důvodu odstoupení soupeře ze soutěže. Další zápas je tak na programu doma v sobotu 6.5. proti Vlastiboři.