2.4.2016, muži I.A třída sk.A, Protivín

Protivín – Větrovy 3:0 (1:0)

Sestava: Kummel, Řeháček ( 80´Melcr), Trantýr, Jelínek, Říha, Pfeifer, Samec, Flachs, Purman, Vodstrčil, Klejna P.

V prvním mistrovském zápase jsme hráli proti velmi silnému soupeři. Mužstvo Protivína přezimovalo na první příčce tabulky.

Začátek zápasu jsme dá se říci zvládli velmi dobře.Limitovali nás pouze chyby jednotlivců v rychlé rozehrávce ,než si hráči zvykli na vyšší tempo utkání. Už ve druhé minutě nás mohl soupeř ohrozit, ale naše obrana to zvládla.

Ve 12.minutě jsme sehráli krásnou akci na jeden dotek, s nabíhajícím Pfeifrem , ale ten nestačil včas umístit balon do branky. Naproti tomu ve 14 minutě byl odpískán vymyšlený faul pro domácí zhruba 25m od naší brány (srazili se dva hráči Protivína), ale i tuto situaci jsme zvládli.

Další naše šance byla v 19 min, kdy z 25m vystřelil velmi dobře hrající Tomáš Samec a brankář domácích s námahou vyrazil. Dalo by se říci , že celý 1.poločas jsme s domácími drželi krok , stačili jsme eliminovat jejich hru a navíc my jsme se dostávali i do slibných šancí.

Osudná pro nás se stala 41. minuta,kdy nebyl odpískán faul na Klejnu, hra se přenesla na naši pravou stranu, nestačili jsme včas odkopnout do zámezí , následoval centr do vápna a inkasovali jsme první gól utkání. Bylo to škoda , protože jsme si vůbec jako outsider nepřipadali a navíc chybělo pouze 5 minut do konce poločasu. Domácí byli z naší hry dost nešťastní , protože se vůbec neprosazovali.

Za první poločas jsem byl velmi spokojen s předvedenou hrou i se všemi hráči.

Druhý poločas jsme začali znovu aktivně , ale srazila nás další situace , kdy jsme inkasovali z penalty po chybné přihrávce na paty vyrážejícího obránce , který se musel vracet a zachraňovat situaci jak se dalo. Bohužel pro nás to byla penalta v 51 minutě. Tento gól nás srazil asi trochu více, než jsme sami čekali, ale hráli jsme dále dobře.

Další gól jsme dostali z rohu v 64 minutě, kdy míč vypadl brankáři z rukou a dorážka domácího hráče znamenala pro nás již tříbrankový rozdíl. Je ke cti hráčů, že v utkání se snažili aspoň korigovat stav a vstřelit kontaktní branku, neboť v závěru utkání v 83a 87 minutě jsme měli dvě šance , které mohly utkání korigovat. Bohužel se tak nestalo.

Vzhledem k tomu jak jsme dlouho hledali vhodnou sestavu a jak jsme mohli nastoupit a odehrát toto utkání, musím říci, že jsme byl spokojený s předvedenou hrou. První poločas měl velmi slušnou úroveň krajského přeboru, což bylo potvrzeno i domácími publikem.