10.9.2016

Sokol S.Ú. „B“ – Větrovy „A“ 1-6

L. Boháč, Z. Vodstrčil, M. Zatloukal, R. Chládek 3

dsc_0148

Snad jen derby proti sousednímu Lomu by bylo asi pikantnějším zápasem, než-li tomu bylo v sobotní podvečer proti Sokolu Sezimovo Ústí. V obou sestavách se objevili hráči, kteří si vyzkoušeli jaké je to nosit oba dva dresy. A tak se nutně nabízelo hodit nějakou motivaci do placu (aneb páteční večer s hadrem a kopačkami :)). Sokol nastoupil v sestavě se zkušenými hráči doplněnými o mladíky z dorostu včetně nadějných fotbalistů z Radimovic. Jelikož Sokolské Áčko hrálo ve stejný čas s Chýnovem (vyhrálo 0:2), rvali se občasní pendlové o body tam. Za krásného slunného (možná až moc) počasí jsme přijeli na zápas s dostatečným předstihem a vybavením, a tak jsme se mohli kvalitně rozcvičit. Což se i také stalo a hned po deseti minutách jsme udeřili! Po pěkné kombinaci na levé straně a přenesení míče od M. Boháče na L. Boháče, druhý jmenovaný vystřelil zpoza vápna a střela, která se otřela o tyč zapadla za sokolského brankáře. Sokol hrozil hlavně z rychlých protiútoků a kolmých přihrávek za obranu. Ovšem, když už se do zakončení dostal, my měli výborně chytajícího Kimlíka. Nejprve si poradil s nejlépe hrajícím hráčem Sokola Dmejchalem a poté vyzrál i na Mikšíka. A tak když domácí neproměnili, M. Dvořák vybojoval míč na půlicí čáře a vyslal do samostatného úniku Vodstrčila, který si položil brankáře a uklidil do prázdné brány 0:2. Do konce poločasu jsme kontrolovali hru a domácí se dostali pouze ke dvěma “standartkám“, které ovšem překopli vysoko nad bránu. Naše iniciativa přinesla svoje ovoce ještě těsně před odchodem do kabin. To se k míči na pravé straně dostal Trnka M., zatáhl míč do vápna, zašvihal nohama ala “Ronaldo“ a levačkou přesně našel Zatloukla na malém vápně. A ten jak je jeho zvykem uklidil míč tam kam patří. Poločas 0:3. Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako první. Míč byl převážně na našich kopačkách na obranné polovině Sokola. Ovšem v 72. minutě domácí vhodili rychle auto na Metelce, který byl špatně bráněn a chladnokrevně přehodil našeho brankáře 1:3. Kontaktní gól nás však nezlomil a nadále jsme se tlačili do útoku. Třicet minut před koncem vystřídal agilní Chládek, který stihl za 9 minut zkompletovat hattrick (pan pokladník nechává pozdravovat:-)). Konečné skóre se zastavilo na stavu 1:6. Týmový výkon podpořený výborně chytajícím brankářem nám přinesl zasloužené vítězství.