„Je bod hodně nebo málo?“ Tuto otázku jsme si nejenom my, ale i soupeř z Bechyně mohli položit po závěrečném hvizdu rozhodčího Pince.

Bechyně, která zatím ještě neprohrála a vyhřívala se na druhém místě tabulky, si přijela na Větrovy svojí sérii prodloužit. My jim naopak tuto šňůru chtěli překazit a pokukovali jsme po druhé příčce (v případě výhry).

Od začátku bylo vidět, že nikdo nechce udělat chybu. Až do 25. minuty měl soupeř mírnější převahu a kombinačně nás přehrával. Po zahřívací půlhodince jsme začali přebírat iniciativu a zejména agilní Dvořák dělal soupeři velké problémy. Nejprve po zaváhání stopera hostí mířil sám na brankáře, což mu ovšem na poslední chvíli skluzem překazil levý obránce Bechyně. Poté po přistrčení od Smrže pálil do velice dobře vyběhnuvšího brankáře.

Náš zvyšující se tlak vystupňoval ve 40. minutě. Po střele, která mířila do brány za již překonaného brankáře, zaskočil hostující kapitán a reflexivně míč vyrazil rukou nad bránu. V tu chvíli nemohlo následovat nic jiného než červená karta a pokutový kop. K míči se postavil Chládek a nekompromisně…nechal vyniknout gólmana Bechyně a penaltu neproměnil. Konec prvního poločasu 0:0.

Ve druhém poločase jsme velice brzy šli do vedení, když se po střele Dvořáka v 50. minutě dostal k míči dobíhající Smrž a dal vedoucí gól.

Stav 1:0 nás uspokojil takovým způsobem, že jsme přestali vyvíjet iniciativu směrem dopředu a mysleli si, že už to “nějak ukopem“. Prvním varováním byl vyrovnávací gól, kdy po povedené akci hostů z 58. Minuty, prošel míč z levé strany přes celé vápno a hostující útočník vyrovnal.

Druhé výrazné zaváhání přišlo v 72. minutě z rohového kopu. Neobsazený hostující hráč na zadní tyči trefuje ránu z “voleje” a my prohráváme 1:2. Tahle “facka” nás probrala takovým způsobem, že jsme soupeře zatlačili na polovinu hřiště a téměř jim nepůjčovali míč.

Když už se neujala ani dobře mířená střela Dvořáka, kterou Albrecht vyrazil na roh, musela přijít na řadu nejen facka, ale i trocha boxerské vložky, aby nám to pomohlo ke kýženému vyrovnání.

Vše začalo v 89. Minutě. To MT10 zatáhl za ruční brzdu a skluzem fauloval bechyňského unikajícího hráče. Po vzájemné výměně názorů a postrkování, MT10 dává hlavičku svému novému kamarádovi. Tím se vytvořil hlouček hráčů a strhla se MELA. Po vzoru NHL hráči “odhodily rukavice” a začaly si ručně a stručně vysvětlovat předchozí vzájemné souboje. Aby to nebylo líto některým fanouškům z Bechyně a Větrov, tak se jali příležitosti a svoji chvilku slávy si také přiběhli na hřiště užít. Po uklidnění vášní, kdy se do boxerské vložky zapojilo celkem 8 hráčů, 4 fanoušci, 2 psi, kos a žížala, rozhodčí Pinc nepochopitelně udělil po jedné žluté kartě na každé straně.

Když už to vypadalo na naši prohru, vzal si v nastaveném čase míč Jelínek a z dobrých 25 metrů napřáhl svoji pravačku a trefil neomylně šibenici Albrechtovi svatyně. 2:2 konec utkání.

Na závěr by se slušelo říct, že zápas rozhodně nenudil. Po utkání se Sokole SÚ to byl náš druhý nejlepší výkon, ke kterému určitě přispěla velice dobře hrající Bechyně.