Podzim se Áčku vydařil, vede tabulku o 2 body před Březnicí. Očekával jsi takový vývoj nebo tě příjemně překvapil?

No abych pravdu řekl tak jsem byl příjemně překvapen, že se nám celý podzim dařilo, ale po pár zápasech už jsem viděl, že se budeme rvát o přední místa v tabulce.

Dostal jsi boj o postup jako cíl od vedení, nebo se šlo do sezóny s tím, že se nejprve uvidí, na co bude mužstvo mít?

Od vedení jsem dostal naprostou volnost a podporu, ale i tak se vedení netajilo přáním vrátit na Větrovský trávník B třídu, doufám že se nám vše podaří a bude tomu tak! Nesmím také zapomenout na podporu některých hráčů z Béčka – hlavně Petra Lutovského, který nám na začátku dost pomohl, než si mužstvo „sedlo“.

Před sezónou se do kádru Áčka vrátilo několik hráčů, konkrétně Petr Klejna, Radim Pfeifer a David a Filip Vobrové, jak jsi s jejich výkony spokojen?
Tito jmenovaní jsou velice platnými posilami v kádru a zaujali hned místa v základní sestavě. Sourozence jsem osobně neznal, ale řekněme, že už vím co od nich očekávat a jejich výkony byly velmi kvalitní. Petr Klejna nám přinesl hodně gólů a umí vzít situace na sebe a rozhodnout zapas, ovšem ani Radim nezaostává, není to sice typický hrot a raději ho vidím hrát na halvu, kde uplatňuje svou neskutečnou rychlost, bojovnost a plno dalších věcí.

Vzhledem ke zvýšené konkurenci bylo tým nově poskládat, comeback několika hráčů přesunul některé stávající hráče na jiné posty nebo dokonce na lavičku. Myslíš, že se tito hráči na nové posty zvládli adaptovat a jak jsi spokojen s přístupem hráčů, kteří byli odsunuti na lavičku?

Poskládat tým tak aby šlapal byl trošku oříšek, je to pro mě zatím nedobroušený diamant, který potřebuje ještě doladit. Mám v úmyslu ještě pár věcí ještě trošku pozměnit, ale jde spíš o úkoly na hřišti. Přístup hráčů je velmi dobrý, i jejich omluvy jsou naprosto akceptovatelné, hráči kteří jsou na lavičce jsou pro mě taktéž velmi důležití, mají chuť hrát a porvat se o místo a dokonale zastoupit kolegu co nemůže. Jsme jeden tým a táhneme za jeden provaz…!

I přes nejvyšší ambice se na podzim dařilo zapojovat do kádru dorostence, bylo to v tvém předsezónním plánu?

Ano bylo, potřebuji, aby se mladí kluci oťukali a postupně si vybojovali post a místo v sestavě. Každý z nás si tím v minulosti prošel.

Trenérský tým tvoříš ty spolu s Radimem Pfeiferem a větrovskou legendou Alešem Purmanem, jak jsi spokojen s vaší vzájemnou spoluprací?

Náš tým má perfektní spolupráci, umíme si vyhovět a o všem spolu hovoříme, probíráme taktiku i přípravu tréninků.

Plánujete s vedením přivést nějakou posilu do boje o postup, nebo budete věřit kvalitě současného kádru?

Ano plánujeme, doufám že se nám to i podaří, jedná se o posílení na pozici středové řady, kde nám parádně hraje veterán Jelda, ale musíme myslet na jeho zdravotní stav a vše kolem, takže tady hledáme posilu. Zbytek týmu je mladý a má velkou perspektivu, ale musí se s tím potenciálem pracovat a rozvíjet ho!

Který z podzimních výkonů byl z tvého pohledu nejkvalitnější, a který naopak nejhorší?

Neřekl bych, že nejhorší, ale poslední zápas byl z naší strany vyloženě odbojovaný, zbytečně jsme přistoupili na drama. Například zápas s Březnicí jsme si prohráli sami a i já jsem na tom měl svůj podíl, ale vše se nakonec v dobré obrátilo. Naopak těch skvělých bylo více, zejména vydřený zápas s Bechyní, otočený zápas s Choustníkem a plno dalších!

Áčko má po podzimní části nejlepší útok v soutěži a druhou nejlepší obranu, přesto je určitě prostor na zlepšení. Na čem je podle tebe potřeba nejvíce zapracovat před začátkem jara?

Nad touto otázkou přemýšlím od posledního zápasu, jsme sice první, ale je teprve půlka za námi a máme co zlepšovat. Když začnu odzadu pozice gólmana tam je potřeba zapracovat na rozehrávce nohou a větší sehranosti s obránci, ale jinak je náš gólman pevnou zdí a velká opora, a také nemůžu nezmínit klubající se výbornou náhradu v mladíkovi Stíbovi. Co se týče obrany tak naším hlavním problémem jsou individuální chyby na jejichž odstranění budeme pracovat, ale pokud tyto chyby pomineme tak kluci ohromně makají a bojují jeden za druhého. Dále záloha v čele s Jeldou, neúnavným Míšou a na krajích alternující Denis, Filip, Martin, Radim…zde chci pár věcí změnit, ustálit a zažít…S Radimem mám v postupně v plánu trošku pozměnit úkoly krajních halvů a beků. No a nás útok je sice nejlepší v soutěži, ale dovolím si říct, že je to práce a vizitka celého týmu. Individuality v podobě Petra Klejny, Filipa Vobra a Radima mají svůj lví podíl na dosavadním úspěchu týmu, ale také k nim mám pár připomínek, ale jedná se pouze o drobnosti.

Kdy začne zimní příprava a co si od ní slibuješ?

Zimní přípravu začneme v lednu, přesné datum zatím nevím, musím pár věcí prodebatovat s ostatními trenéry. Chci zapracovat také na fyzičce, kterou potřebují všichni a která byla na podzim naší nejsilnější zbraň. K fyzičce je potřeba zapracovat i na dravosti, rychlosti a dynamice. Máme mladý tým a potřebujeme, aby kluci byli připraveni na jarní boj o postup.

A na závěr otázka na tvou hráčskou kariéru. Podzim jsi strávil v HD2D, ale větrovskému Béčku chybí elitní snajpr tvého kalibru. Neuvažuješ tedy o návratu pod Hýlačku?

Co se týče moji maličkosti tak ano, zimní návrat pod Hýlačku je ve hře a doufám že se promění v realitu. Chci pomoci Béčku vstřelit tu pár branek a vynést ho opět na výsluní předních míst. Moje místo je na Větrovech.

Komentáře nejsou povoleny.