Větrovy, 17.11.2017

7.ročník Běhu Stříbrnou stezkou

Letošním vítězem se stal Ondřej Kraus z Horek, který obhájil loňské vítězství. Kopcovitou trať dlouhou 6750 metrů zvládl za 26 minut a 26 sekund (svůj loňský čas překonal o více jak 3 minuty), v těsném závěsu doběhl na druhém místě Zdeněk Tomeček, třetí místo obsadil Daniel Tomek. V hlavní kategorii žen zvítězila ve skvělém čase Linda Rechtoriková (s časem 29 minut a 27 sekund by mezi muži zaujala deváté místo). Na druhém místě zaběhla Eliška Říhová a třetí nejlepší ženou byla Miroslav Uhlířová (vítězka kategorie žen 40-50let).

Závodů se zúčastnilo rekordních 144 běžců a běžkyň. Nejstarším účastníkem byl sportovní matador a legenda táborského sportu Karel Schneider (roč. 1932), nejmladší byla Sofie Purmanová z Větrov (roč. 2015). Všech sedm ročníků absolvoval Karel Boháč (roč. 1947), který podal opět kvalitní výkon a s časem 36,06 na nejdelší trati „natrhl triko“ i mnohem mladším soupeřům. Ceny nejlepším předávali Ing. Michaela Petrová (místostarostka města Tábor), Mgr. Jaroslav Větrovský (senátor) a Karel Schneider. V rámci akce se uskutečnila i charitativní akce. Běh pro Dětský domov Radenín, kde Ing. Adam Bauer věnoval domovu za každého účastníka 50 Kč na sportovní činnost dětí. Partner akce Firma Partners finanční poradenství předala šek na 100 000 Kč sedmiletému Filipovi Němcovi, trpícímu závažnou chorobou. Na místě byly i kasičky, kam účastníci akce přispívali na obě dobročinné věci.