Máte za sebou sezónu 23/24.  Jak bys ji zhodnotil?

Celý uplynulý rok hodnotím velmi kladně. Přípravku pojímáme hlavně jako rozvoj pohybové všestranosti a individuálních schopností. Dětí nám stále přibývá a posun je myslím vidět na všech z nich. Myslím, že je to baví a to je hlavní. U některých je pokrok za sezónu obrovský, což je spojené s jejich vysokou tréninkovou docházkou. Jako při každém bilancování samozřejmě vítám i zpětnou vazbu od rodičů, komunikace mezi trenéry a rodiči je důležitější než si mnozí myslí. Takže předem děkuju za všechny podněty k uplynulé sezóně.

Jaké byly cíle pro tuto sezónu?

Už jsem zmínil individuální rozvoj. Náš tým je specifický v tom, že jsou v něm velké rozdíly v úrovni hráčů – od těch, kteří začínají až po ty zdatnější, kteří jsou při maximálním nasazení schopní konkurovat každému ve své věkové kategorii. Každý má samozřejmě cíle jinde. Výsledky příliš neřešíme, při utkáních je cílem předvádět aktivní hru u všech hráčů nehledě na jejich úroveň. Jinými slovy aby se nikdo na hřišti neschovával. 

Z čeho máš radost tuto sezónu a co tě naopak zklamalo?

Tréninková docházka je u většiny dětí výborná a tím pádem se i zlepšují, to mě těší. I na tréninky v Lomu, kam je pro mnohé složitější doprava, nás chodí hodně. Horší je to s účastí na venkovních utkáních, kde jsme často lepili sestavu na poslední chvíli. Ideální není ani formát okresní soutěže, kde nám nepřál los a na jaře jsme měli málo těžkých utkání. Na to doplatili zdatnější hráči, kteří na jaře neodehráli moc zápasů, které by je posunuly dál. Doufám, že příští sezóna se bude hrát v jiném formátu.

Jaké jsou silné ale i slabé stránky týmu?

Vzhledem k pojetí přípravky nelze úplně mluvit o jednom týmu. Řešíme spíše individuální rozvoj. Snad jen u pár zdatnějších hráčů se snažíme hrát více „týmově”. Do sezóny se zapojilo okolo 25 hráčů a skoro pokaždé hrajeme v jiném složení, což je dané i slabší docházkou na některé zápasy.

Jaké máš cíle do nové sezóny?

S ročníkem 2015 se posouváme do starší přípravky i my trenéři, nicméně cíle zůstávají stejné. Budeme chtít aby všichni hráli aktivně. Určitě budeme chtít zapracovat na pozornosti, což je u mnoha dětí překážka. Tímto apeluju i na rodiče, aby na tom s dětmi pracovali. Cílem je aby na hřišti byly všichni v pohybu, reagovali rychle a dávali pozor. Pokud na hřiští nějaký hráč udělá spoustu chyb s míčem, pak je to dobře – je aktivní. Chybami se všichni učíme. Naopak pokud se někdo nedostává k míči a nechává hrát ostatní, je to špatně a nic se nenaučí. V tomhle chci opět zdůraznit roli rodičů, ne všechno zařídíme my trenéři.

Totéž platí i pro ročníky 2016, kteří převezmou roli tahounů v mladší přípravce.

Kdy vám začne příprava na novou sezónu?

Na přelomu července a srpna máme tradičně soustředění na Větrovech. Tréninky poté začnou poslední týden v srpnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.